Debiutancki album Dommin


Do sprzedaży trafił debiutancki album amerykańskiej grupy Dommin.

Scenarzyści serialu "Dr House" mają coraz większe trudności z wyszukiwaniem nowych chorób. Billy Corgan chce założyć własną wytwórnię płytową. Sprzęt umożliwiający czytanie osobom niewidomym i niedowidzącym zakupi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w ramach projektu "Biblioteka równych szans - dla osób z dysfunkcją wzroku" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Len Wiseman zajmie się reżyserią obrazu "Nocturne". Joe Satriani przygotowuje się do premiery koncertowego dzieła. Pierwsza nowojorska edycja krakowskiego festiwalu Unsound odbędzie się od 4 do 12 lutego. Unsound Festival New York to dziesięciodniowa prezentacja artystów europejskich – zarówno z Europy Zachodniej i Wschodniej, jak i Ameryki Północnej.

Seria "Noc w muzeum" doczeka się sequela.

Ben Kingsley, znany przede wszystkim z uhonorowanej Oscarem roli Mahatmy Ghandiego, powróci do Indii w filmie "Taj". Brytyjski aktor wcieli się w nim w XVII-wiecznego cesarza Shaha Jahana. Hiszpański tenor Placido Domingo odebrał we wtorek największą nagrodę w historii muzyki klasycznej - Birgit Nilsson Prize w wysokości 1 mln dolarów, którą został uhonorowany jako pierwszy jej laureat.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie wiadomości głosowej z groźbą pod adresem brytyjskiej wokalistki Cheryl Cole. Kiedy wejdziecie na oficjalną stronę wytwórni Walta Disneya, zobaczycie Johnny'ego Deppa jako kapitana Jacka Sparrowa, a tuż obok niego - rockowy boysband Jonas Brothers. Gryzą się ze sobą te dwa oblicza Disneya. Islandzki bluesman ET Tumason na przełomie kwietnia i maja zawita do Polski. Muzyk zagra wspólną trasę z Peterem J. Birchem, 19-letnim polskim songwriterem, który promować będzie debiutancką EP "In my Island".Świetny wynik metalowego zespołu Behemoth na liście najpopularniejszych płyt w Polsce. Album "Evangelion" debiutuje na 2. miejscu zestawienia! Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił zwolnić Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA. 19 marca ukaże się nowy album Scorpions. Muzycy przygotowali specjalną zapowiedź dzieła.

Game nagrywa z Justinem Timberlakiem


Justin Timberlake pojawi się gościnnie na nowej płycie Game'a. Raper, wcześniej znany jako The Game, pracuje obecnie nad następcą "LAX"

The Residents na dwóch koncertach w Polsce


The Residents - awangardowa grupa muzyczna pochodząca z Luizjany wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Formacja zagra 4 maja we Wrocławiu i dzień później w Krakowie.

Minuta hałasu w hołdzie McLarenowi


Rodzina Malcolma McLarena, legendarnego menadżera Sex Pistols, namawia Brytyjczyków, aby uczcili jego pamięć i przez minutę słuchali w czwartek (22 kwietnia) głośno muzyki. To właśnie na ten dzień zaplanowano pogrzeb McLarena.

Nagroda dla twórców zespołu Skaldowie


Twórcy zespołu Skaldowie - bracia Andrzej i Jacek Zielińscy - otrzymali w poniedziałek w Krakowie nagrodę "Honoris gratia", która jest wyrazem uznania dla muzyków za zasługi dla tego miasta.

Laurent Garnier kolejną gwiazdą Audioriver 2010


Francuski producent i DJ Laurent Garnier wystąpi w Płocku na tegorocznej edycji festiwalu Audioriver.

John Stamos przygotowuje się do roli w "Glee"


John Stamos pracowicie przygotowuje się do roli w serialu Glee.

Joey Belladonna wraca do Anthrax


Jednak muzycy Anthrax zmienili zdanie i podczas nadchodzącej trasy nie będą występować z Johnem Bushem, lecz z innym byłym wokalistą, Joeyem Belladonną.

Blackmetalowy musical?


Gaahl, były wokalista norweskiej grupy Gorgoroth, zagra w muzycznym przedstawieniu teatralnym.

Powstaje polska produkcja w... "5D"


Film odbierać będzie można nie tylko wizualnie w wersji stereoskopowej 3D, ale także poczuć go. Widzowie w specjalnie przystosowanych do tego celu kinowych salach, poddani zostaną całej serii wyraźnie odczuwalnych doznań: poczują zapachy, deszcz na twarzy, czy podmuchy wiatru - informuje serwis filmowy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Album Public Image Ltd. w 2011


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku powinniśmy doczekać się nowej płyty Public Image Ltd.

Wielka czwórka thrash metalu na DVD


16 czerwca na warszawskim Bemowie wystąpiły Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax. Niespełna tydzień później wielka czwórka thrash metalu zagrała w Sofii, co zostało uwiecznione dla potomnych.

W listopadzie festiwal filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską"


"Sputnik nad Polską" to nazwa festiwalu filmów rosyjskich, który w dniach 6-15 listopada odbędzie się w Warszawie. Publiczność obejrzy m.in. nowe obrazy Aleksieja Bałabanowa, Aleksieja Uczitela i Aleksieja Germana-młodszego.

Jason Reitman i satyra na prywatne szkoły


Należąca do Jasona Reitmana firma producencka Right of Way Films kupiła prawa do ekranizacji satyrycznej powieści Simona Richa, scenarzysty Saturday Night Live.

"Wszystko, co kocham": romantycznie i z pieprzem o miłości


Aktorzy najnowszego filmu Jacka Borucha nie mają wątpliwości, że najważniejsza w życiu jest miłość. O niej właśnie jest "Wszystko, co kocham"- niezwykły film, doceniony i entuzjastycznie przyjęty na festiwalu Sundance i nagrodzony Złotym Klakierem na festiwalu w Gdyni.

Jet przewidzieli rozpad Oasis


Członkowie grupy Jet spodziewali się rozpadu Oasis, ponieważ już cztery lata temu wyczuwali silne napięcie pomiędzy braćmi Gallagherami.

Zrekonstruowano polskie filmy dokumentalne z okresu II wojny


Sześć zrekonstruowanych cyfrowo filmów dokumentalnych relacjonujących polskie przygotowania do II wojny światowej oraz przebieg wojny w Polsce wydały wspólnie na płycie DVD Filmoteka Narodowa (FN) i Narodowe Centrum Kultury (NCK).

Zapracowany J.J. Abrams


J.J. Abrams, reżyser "Star Treka" , "Mission: Impossible 3" i twórca jednego z najbardziej popularnych seriali ostatnich lat "Lost: Zagubieni", zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie pracował nad sequelami wspomnianych obrazów, a także nad serialem "Undercovers" oraz filmem "Micronauts".

Ryszard Krynicki o "Wierszach wybranych"


Spotkanie z Ryszardem Krynickim z okazji ukazania się jego "Wierszy wybranych", odbędzie się czwartek 26 listopada o godz. 19. w Auli Centrum Studiów Humanistycznych UJ, Kraków, ul. Grodzka 64.

O mało nie wybiła mu oka


W trakcie treningu przed występem w amerykańskiej wersji programu "Taniec z gwiazdami", piosenkarka Nicole Scherzinger prawie znokautowała swojego partnera, Dereka Hough.

Grób "króla popu". Zobacz!


Pojawiła się pierwsza fotografia grobu Michaela Jacksona. Miejsce ostatniego spoczynku "króla popu" udekorowane jest kwiatami, listami i innymi darami od żałobników.

Jeśli w twoim mieście nie ma podologa, który przeprowadzi leczenie stopy cukrzycowej zapraszam do mojego gabinetu w Zgierzu lub w Łodzi. Jako doświadczony podolog Łódź od wielu lat pomagam moim pacjentom przeprowadzić leczenie stopy cukrzycowej. Jeśli interesuje cię nie tylko skuteczne i szybkie leczenie stopy cukrzycowej w moim gabinecie możemy zwalczyć wrastające paznokcie - zapraszam wówczas do mojego gabinetu w Łodzi, gdzie posiadam profesjonalny sprzęt, który bezboleśnie i trwale zwalczy twoje leczenie stopy cukrzycowej lub wrastające paznokcie.