DM IDMSA podniósł rekomendację dla Polsatu Cyfrowego do 'kupuj', wycenę do 16,6 zł


Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7!

Firma ubezpieczeniowa Link 4, znana z agresywnego atakowania agentów konkurencyjnych sieci, kompletnie zmienia strategię. Koniec z agresywną reklamą i obiecywaniem każdemu najniższych stawek. Firma Toshiba Corp. i amerykańska spółka typu venture TerraPower finansowana przez Billa Gatesa, założyciela Microsoftu debatują nad podjęciem wspólnych prac nad reaktorem atomowym nowej generacji, zdolnym pracować 100 lat bez uzupełniania paliwa - poinformowali we wtorek przedstawiciele zarządu Toshiby. Izba Handlowa Unii Europejskiej w Chinach skrytykowała w środę stronę chińską, zarzucając jej stopniowe wycofywanie się z reform, mających prowadzić do otwarcia miejscowych rynków dla zagranicznego biznesu.Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", awaria sparaliżowała w poniedziałek międzybankowy system Sorbnet. Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Daily Telegraph\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Agencja Rozwoju Przemysłu może przejąć Kopalnię Soli Kłodawa - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Urząd uznał, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji. UOKiK wyraził również zgodę na cztery inne transakcje przedsiębiorstw z branż: motoryzacyjnej, budowy dróg, sprzedaży napojów oraz wydawniczej.

Związkowcy z Sierpnia '80, jednego z najsilniejszych związków w grupie Fiata w Polsce, ze spokojem przyjęli wynik referendum w fabryce Fiata w Pomigliano d'Arco. - Zobaczymy, jak im pójdzie z uruchomieniem tego samochodu, czy to tak będzie wszystko dobrze, sprawnie, czy jakość będzie taka sama i będą mieli tyle samo klientów co my - komentuje Franciszek Gierot ze związku Sierpień '80

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Boom jakiego byliśmy świadkami na rynku mieszkaniowym w ostatnich kilku latach nie zmienił w Polsce jednego. Mieszkanie jest ciągle dobrem luksusowym. Co więcej, nie ma większych perspektyw na to, żeby było inaczej. Chociaż mamy podstawy do mimo wszystko umiarkowanego optymizmu - podaje portal Bankier.pl.

Pierwsi wierzyciele Cegielskiego mają dość czekania na spłatę zobowiązań. Mała firma spod Poznania złożyła w sądzie wniosek o upadłość słynnej fabryki. Poszło o 1,5 mln zł. Na koniec września rezerwy walutowe Chin wynosiły 2,27 bln dol. i były o jedną piątą większe niż przed rokiem - ogłosił Ludowy Bank Chin. Czy wiesz, że... Picie w umiarkowanych ilościach kawy i herbaty zmniejsza ryzyko chorób serca - informują naukowcy z Holandii na łamach pisma "Arteriosclerosis, Thrombosis, and Vascular Biology". ...Wypowiedź Jose Barroso w sprawie wydobycia w Polsce gazu łupkowego komentuje „Puls Biznesu”. Zdaniem dziennika „Komisja Europejska wylała wiadro zimnej wody na głowy rozpalone gorączką poszukiwań gazu w pokładach łupków”. Eksport powoli staje na nogi i będzie napędzał nasz wzrost gospodarczy Wreszcie rodzice nie będą musieli przynosić niemowlę do urzędu, żeby wyrobić mu paszport.

Spór zbiorowy w spółce Nexteer Automotive


Członkowie rządu i stowarzyszenia prorodzinne protestują przeciw rozpoczętej w tym tygodniu we Francji skandalizującej kampanii antynikotynowej. Plakaty porównują palenie do przymusowego stosunku seksualnego.

Giełdy nerwowo reagowały na wiadomości z Grecji


Seryjne obniżki wiarygodności kredytowej krajów Europy Południowej - wczoraj Hiszpanii - zachwiały giełdami. Wczoraj indeksy w Europie traciły w trakcie sesji nawet 5-6 proc. Dopiero zapowiedź, że pożyczka dla Grecji może sięgnąć nawet 100-120 mld euro, uspokoiła nieco sytuację na rynkach finansowych

Rząd bez dyskusji zatwierdza gazową umowę z Rosją za 100 mld dol.


W ostatnim momencie i bez dyskusji rząd zatwierdzał wczoraj umowę z rządem Rosji o imporcie przez ćwierć wieku gazu za co najmniej 100 mld dol.

Inflacja w marcu – komentarz MG do danych GUS


Ceny dóbr i usług wzrosły w marcu o 0,7 proc. w stosunku do lutego br., a wobec marca 2008 r. o 3,6 proc. Wyniki te były wyższe od oczekiwań analityków MG. Według prognoz resortu gospodarki, dynamika cen pozostanie w kwietniu br. na poziomie zbliżonym do odnotowanego w marcu.

Inflacja VII 2009


Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2009 r. wzrosły o 0,1%. W poszczególnych grupach towarów i usług konsumpcyjnych odnotowano zróżnicowaną dynamikę cen. Największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały w tym okresie podwyżki opłat związanych z transportem (o 2,1%), a także wzrost cen napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych (o 2,7%), które podniosły wskaźnik odpowiednio o 0,19 pkt proc. i 0,16 pkt proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Opole wciąż zastanawia się nad ofertą taniego ciepła z elektrowni


Jak poinformowała Nowa Trybuna Opolska, opracowana przez firmę Atkins analiza, która miała wykazać, czy zakup ciepła dostarczanego z elektrowni Opole opłaci się miastu, nie rozwiała istniejących wątpliwości. Radni Opola dyskutują o niej na dzisiejszej sesji.

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 8,4% w październiku, w całej UE - 9,3%


Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.

Badanie: prawie połowa Polaków żyje na kredyt


Prawie 50 proc. Polaków żyje na kredyt, 26 proc. ma zaległości w spłatach zadłużenia - wynika z analizy zaprezentowanej w czwartek przez Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi. Jedna trzecia respondentów nie czuje się zobowiązana do spłaty zadłużenia, bo liczy, że sytuacja sama się rozwiąże - podkreśla prof. Tomasz Zaleśkiewicz z Centrum.

Skarb sprzedał mennicę i zarobił 347 mln zł


347 mln zł zarobił Skarb Państwa i Bank Gospodarstwa Krajowego na sprzedaży swoich udziałów w Mennicy Polskiej

Urwijmy łeb biurokracji


Zalewają nas urzędnicze formularze. Jeszcze w 2007 roku, żeby rozliczyć ulgę na dzieci, wypełnialiśmy trzy rubryki. Dziś do wypełnienia jest cała kartka. Podobnie jest z księgami wieczystymi czy VAT-em. Stąd wysyp firm z szyldem Urzędników, kolejki, formularze bierzemy na siebie.

Ukraina zapłaciła Rosji za gaz dostarczony w listopadzie


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Naftogaz zapłacił Rosji 770 mln dol. za cały gaz dostarczony w listopadzie.

Elektrownie jądrowe przyszłością energetyki w Wielkiej Brytanii


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, koszt realizacji kolejnego etapu likwidacji przestarzałych brytyjskich elektrowni jądrowych i utylizacji pozostałych po nich odpadów wyniesie 2,8 miliarda funtów.

CP Energia nie musi utrzymywać zapasów obowiązkowych


CP Energia poinformowała, że w dniu 26 października 2009 r. otrzymał Decyzję Ministra Gospodarki zwalniającą ją z obowiązku utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego przez okres jednego roku od dnia wydania decyzji.

Paliwa.Drożeje olej opałowy z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od wtorku 13 października hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 31 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Boni o zadaniach dla rządu: uporządkowanie finansów publicznych


Uporządkowanie finansów publicznych, w tym m.in. przegląd emerytalny, który miałby ograniczyć generowanie długu publicznego oraz zwiększenie efektywności funduszy emerytalnych - m.in. takie zadania stoją według szefa doradców premiera Michała Boniego przed gabinetem Donalda Tuska.

"PB": Holendrzy chcą zarobić na EURO 2012


40 firm budowlanych i infrastrukturalnych firm z Holandii będzie za miesiąc szukać w Warszawie partnerów biznesowych na EURO 2012 - pisze "Puls Biznesu".

GUS: Poprawa ocen sytuacji w przetwórstwie przemysłowym


Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w marcu oceniany pozytywnie, lepiej niż w lutym i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku - wynika z marcowego badania GUS.

Pijana kobieta wiozła pięcioro dzieci


Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazała się 33-letnia kobieta, która przewoziła samochodem pięcioro dzieci – nie dlatego że wiozła aż ich aż tyle, ale ponieważ była pijana, zaś ...

Chiny stwarzają więcej problemów: silny juan i ograniczenia dla firm


- Chiński rząd samodzielnie podejmie odpowiedzialną i niezależną decyzję dotyczącą kursu juana w zależności od sytuacji ekonomicznej i monetarnej kraju - stwierdził w piątek wiceminister handlu Chen Jian

Ropa naftowa tanieje


Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw. Umocnienie się dolara wobec euro wpłynęło na spadek zainteresowania surowcami - podają maklerzy.

Jeśli w twoim mieście nie ma podologa, który przeprowadzi leczenie stopy cukrzycowej zapraszam do mojego gabinetu w Zgierzu lub w Łodzi. Jako doświadczony podolog Łódź od wielu lat pomagam moim pacjentom przeprowadzić leczenie stopy cukrzycowej. Jeśli interesuje cię nie tylko skuteczne i szybkie leczenie stopy cukrzycowej w moim gabinecie możemy zwalczyć wrastające paznokcie - zapraszam wówczas do mojego gabinetu w Łodzi, gdzie posiadam profesjonalny sprzęt, który bezboleśnie i trwale zwalczy twoje leczenie stopy cukrzycowej lub wrastające paznokcie.