Kurczakom wstęp wzbroniony


Grupa nigeryjskich kibiców nie została wpuszczona na sobotni mecz piłkarskich mistrzostw świata z Argentyną, gdyż na stadion w Johannesburgu chciała wnieść pomalowane w barwy narodowe - na zielono - żywe kurczaki.

Racjonowanie energii elektrycznej narzucone przez prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, jako metoda ograniczania skutków dramatycznej suszy może pogłębić recesję w tym kraju - ostrzegają przedstawiciele tamtejszych organizacji biznesowych. Trener AZS AWF Wrocław i były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Marek Karpiński uważa, że męska drużyna prowadzona przez Bogdana Wentę ma olbrzymie szanse na dotarcie do finału mistrzostw Europy w Austrii. Wyraził nadzieję, że w meczu o złoto biało-czerwoni zmierzą się z Francuzami. Stosunki między Polską i nową Rosją są niełatwe, jednak szczery żal i braterskie współczucie znów zbliżyły nasze dwa narody - pisze w swym najnowszym wydaniu "Niezawisimoje Wojennoje Obozrenje", cotygdniowy dodatek do "Niezawisimej Gaziety".Portsmouth może być pierwszym klubem Premier League, który ogłosi bankructwo po tym, gdy przekroczy termin spłaty długów wobec brytyjskich instytucji państwowych. Po zakończeniu meczu Cracovia - Polonia Warszawa doszło do awantury na stadionie Hutnika w Krakowie. Ochrona zatrzymała dwóch kibiców Polonii, wezewała też na pomoc policję. 74 proc. Polaków ma przychylną opinię o Ameryce - okazuje się z ogłoszonych w czwartek wyników porównawczych badań przeprowadzonych przez Pew Research Center w 22 krajach. Przez rok wizerunek USA poprawił się w wielu krajach, ale w muzułmańskich - pogorszył.

Pielęgniarka walcząca ze szpitalem o prawo do noszenia krzyża w pracy przegrała swoją sprawę. 54-letnia Shirley Chaplin, pracująca w publicznej placówce w Exeter niezrażona zapowiedziała wniesienie apelacji.

Rośnie liczba ofiar potężnego wybuchu w stolicy Afganistanu - Kabulu. Wcześniej agencje mówiły o trzech zabitych, teraz liczba ta wzrosła do siedmiu osób. Rannych jest prawie sto. Bomba wybuchła w dyplomatycznej części miasta. Wietnam planuje zbudować osiem elektrowni atomowych do 2030 roku - ogłosił na swojej stronie internetowej rząd tego zmagającego się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną kraju.

20-letni Amerykanin wywołał popłoch na lotnisku w Palermo, gdzie siał zniszczenie i budził panikę wśród pasażerów. Skierowano go na przymusowe leczenie. Przyjechał na Sycylię zafascynowany filmem o mafii. Szwedzki gigant od mebli i artykułów dekoracyjnych IKEA poinformował, że zwolnił dwóch swych dyrektorów w Rosji podejrzanych o danie łapówek miejscowemu dostawcy energii elektrycznej. Brazylia - Hiszpania - to najbardziej prawdopodobny skład finalistów piłkarskich mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki, wynika z analizy Hypercube & Infostrada Sports.Szczątki pierwszego samolotu, jaki kiedykolwiek znalazł się w Antarktyce, odnaleźli australijscy badacze. Liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła w styczniu o 342 tysiące i wyniosła 3 mln 617 tysięcy - poinformowała w czwartek Federalna Agencja Pracy w Norymberdze. Wartości europejskie zawsze były mi bliskie, a jako minister i poseł na Sejm w najważniejszych okresach transformacji Polski miałem osobisty wkład w polską drogę do gospodarki rynkowej - tak desygnowany na komisarza UE ds. budżetu Janusz Lewandowski napisał w kwestionariuszu przesłanym eurodeputowanym przed przesłuchaniem w Parlamencie Europejskim (PE).

GP Kanady wraca do kalendarza Formuły 1


Wstępny kalendarz przyszłorocznych mistrzostw świata Formuły 1, przedstawiony w Spa przez władze Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), zawiera 18 wyścigów.

Zanzibar odzyskał prąd po 3 miesiącach


Tanzański archipelag Zanzibar odzyskał dostawy prądu po trzech miesiącach przerwy - poinformował w poniedziałek wieczorem dyrektor Izby Handlowej Zanzibaru Abdallah Abbasi.

"Bakijew stoi za zajęciem siedzib władz na południu"


Obalony prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew stoi za zajęciem siedzib lokalnych władz na południu kraju - oświadczył w piątek przedstawiciel rządu tymczasowego w Biszkeku.

Kolejni zabici w trakcie operacji policyjnej w Rio de Janeiro


Śmierć trzech handlarzy narkotyków, zabitych przez brazylijską policję w środę nad ranem, zwiększyła do 29 liczbę zabitych w toku trwającej od soboty wielkiej operacji policyjnej na terenie trzech spośród tysiąca faweli Rio de Janeiro, będących scenerią krwawej wojny gangów o rynek narkotykowy.

Przemyt kokainy o wartości 30 milionów euro


Holenderskie władze odkryły w porcie w Rotterdamie ponad tonę kokainy ukrytej między butelkami whisky w kontenerze pochodzącym z Jamajki - poinformowały we wtorek źródła sądowe.

Brazylia: Polski ksiądz zatrzymany za pedofilię


Polski duchowny, wobec którego sąd w brazylijskim stanie Rio de Janeiro wydał w czwartek nakaz zatrzymania w związku z oskarżeniami o pedofilię, oddał się w piątek w ręce policji i przebywa w areszcie - podał cytowany przez AP przedstawiciel stanowych władz.

Litwa: wybrano "Polaka Roku 2009"


Poseł Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) Leonard Talmont został zwycięzcą plebiscytu dziennika "Kurier Wileński" na "Polaka Roku 2009". Plebiscyt ten polski dziennik na Litwie organizuje od 12 lat.

Liga Mistrzów: Pora na ćwierćfinały


Rywalizacja Bayernu Monachium z Manchesterem United oraz Arsenalu Londyn z Barceloną to najciekawsze wydarzenia fazy ćwierćfinałowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. We wtorek i środę odbędą się pierwsze spotkania w czterech parach.

Białoruś problemem całej Unii Europejskiej


Niemal wszyscy uczestnicy debaty w PE na temat Białorusi, przeprowadzonej w związku z represjami wobec działaczy mniejszości polskiej zgodzili się, że nie jest to problem wyłącznie Polski, ale całej UE, gdyż łamane są prawa człowieka.

Powstaje kosmiczny taras


Astronauci z wahadłowca Endeavour zamontowali już na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) kolejne urządzenie zbliżające ją do ostatecznego kształtu. Sześć i pół godziny pracy Roberta Behnkena i Nicholasa Patricka zakończyło się sukcesem.

Większość Brytyjczyków chce ordynacji jak u nas


Blisko połowa ankietowanych wyborców chce, by przyszłe wybory odbywały się w oparciu o ordynację proporcjonalną - wynika z sondażu ośrodka ICM dla tygodnika "Sunday Telegraph".

Wnuczek chciał zarobić na dziadku-zbrodniarzu


Izraelski Instytut Pamięci Narodowej Yad Vashem w Jerozolimie otrzymał ofertę zakupu "pamiątek rodzinnych" po Rudolfie Hoessie - okrytym ponurą sławą organizatorze i głównym komendancie hitlerowskiego obozu masowej zagłady w Auschwitz-Birkenau.

Pogłębia się kryzys polityczny w Belgii


Król Belgów Albert II przyjął w poniedziałek dymisję rządu niezdolnego do przezwyciężenia animozji między belgijskimi frankofonami a Flamandami. Belgia, która 1 lipca przejmuje rotacyjne przewodnictwo w UE, pogrąża się w kryzysie politycznym.

PiS: Rosja do tego nie dojrzała


Poseł PiS Mariusz Kamiński za "pozytywny krok" uznał obecność rosyjskiego premiera Władimira Putina na uroczystościach rocznicowych w Katyniu. Jednocześnie dodał, że spodziewał się więcej - że padnie słowo przepraszam.

Daniel Laszkiewicz i Wajda z nowymi kontraktami


Daniel Laszkiewicz i Patryk Wajda to kolejni hokeiści Comarchu Cracovii, którzy podpisali nowe kontrakty z klubem.

Moskwa: aresztowano 8 opozycjonistów manifestujących w obronie kolegi


Milicja zatrzymała ośmioro aktywistów demokratycznego ruchu Solidarność, którzy przed aresztem śledczym w Moskwie próbowali zorganizować manifestację w obronie Eduarda Limonowa, jednego z liderów radykalnej opozycji, skazanego w zeszłym tygodniu na 10 dni pozbawienia wolności za udział w nielegalnym zgromadzeniu w stolicy Rosji.

Belgia: 300 skarg na księży-pedofilów


Przez sześć lat złożył do biskupów 300 skarg na przypadki pedofilii wśród księży, tylko 15 nadano dalszy bieg, a winnych i tak nie spotkała kara - ujawnia belgijski ksiądz Rik Deville. Belgia to kolejny kraj, który boryka się ze skandalami pedofilskimi w tamtejszym Kościele.

Watykan ułaskawi Susannę Maiolo?


Możliwy jest akt łaski wobec 25-letniej niezrównoważonej Szwajcarki Susanny Maiolo, która w czwartek przed pasterką, pokonując barierkę ochronną w bazylice świętego Piotra, rzuciła się na Benedykta XVI i przewróciła go. Taką możliwość zasugerował prezes sądu Państwa Watykańskiego Giuseppe Dalla Torre.

Utonęły setki reniferów


Tragedia szwedzkich hodowców reniferów. Utonęły setki zwierząt, pędzonych przez zamarznięte jezioro za kręgiem polarnym na północy kraju. Pod stadem załamał się lód.

13 tysięcy na sparingowym meczu Lecha!


W pierwszym tego lata meczu sparingowym, Lech Poznań zremisował na własnym stadionie z mistrzem Norwegii, Rosenborgiem Trondheim 1-1. Bramkę dla "Kolejorza" zdobył Jakub Wilk.

Jeśli w twoim mieście nie ma podologa, który przeprowadzi leczenie stopy cukrzycowej zapraszam do mojego gabinetu w Zgierzu lub w Łodzi. Jako doświadczony podolog Łódź od wielu lat pomagam moim pacjentom przeprowadzić leczenie stopy cukrzycowej. Jeśli interesuje cię nie tylko skuteczne i szybkie leczenie stopy cukrzycowej w moim gabinecie możemy zwalczyć wrastające paznokcie - zapraszam wówczas do mojego gabinetu w Łodzi, gdzie posiadam profesjonalny sprzęt, który bezboleśnie i trwale zwalczy twoje leczenie stopy cukrzycowej lub wrastające paznokcie.