Rosyjska Alfa tworzy giganta komórek ze szwedzko-fińską TeliaSonera


Rosyjski koncern Alfa i szwedzko-fińska firma TeliaSonera połączą swoje aktywa w telefonii komórkowej w Rosji i Turcji i zakończą spór ciągnący się od czterech lat.

Grecki premier George Papandreou chce, żeby Stany Zjednoczone pomogły Europie walczyć ze spekulantami, których działania grożą wybuchem nowego kryzysu finansowego. Znany menedżer Paweł Gricuk zrezygnował z fotela prezesa Petrolinvestu, spółki Ryszarda Krauze, która szuka ropy w Kazachstanie. Indeks WIG20 skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, który po dodatnim otwarciu stabilizował się przez cały dzień na poziomie nieco wyższym od 2.300 pkt, tuż przed końcem sesji wzrósł dynamicznie o ok. 2 punkty procentowe.Zysk PKN Orlen spadł w pierwszym półroczu o 94 proc. w stosunku do ubiegłego roku i wyniósł 75,8 mln zł. Po sześciu miesiącach Lotos zarobił 80 mln zł wobec 666 mln zł przed rokiem. Mimo to, wyniki spółek paliwowych za II kwartał są jednak lepsze od oczekiwań analityków Zarząd Narodowego Banku Polskiego uważa, że nie jest konieczne występowanie przez Polskę o elastyczną linię kredytową Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Borykająca się z przepełnionymi więzieniami Belgia podpisała w sobotę umowę z Holandią na wynajem 500 cel w więzieniu w Tillburgu, ok. 10 kilometrów od granicy z Belgią - poinformowało holenderskie ministerstwo sprawiedliwości

Z notatnika aspiranta Świętokrzyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 35-latka kierującego busem. Kierowca, mając blisko promil alkoholu w organizmie, przewoził 10 osób krajową drogą nr 7, na odcinku Radom ...

Wreszcie coś innego niż architektura x86. 25 lat temu firma Commodore, niekwestionowany wtedy lider na rynku komputerów osobistych, zaprezentowała światu nową generację komputerów Amiga. Komputery te z godnością przejęły pałeczkę od najlepiej sprzedającego się w całej historii komputerów modelu C-64. Bardzo pozytywne zachowanie rynków w dniu dzisiejszym wydaje się nieco przedwczesne, ale wskazuje na utrzymującą się przewagę byków.



Goldman Sachs majstrował przy sondzie o podatku Robin Hooda?


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Francuzi pomogą AGH w szkoleniu speców od energetyki atomowej


Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza gościła ostatnio delegację Francuskiej Komisji Energii Atomowej(CEA). Współpraca obu instytucji na dłuższą metę dotyczyć będzie wyszkolenia kadry, zajmującej się energetyką jądrową w Polsce - informuje "Dziennik Polski".

Europejczycy będą mieli gwarantowane prawo do szybkiego internetu?


Komisja Europejska rozpoczęła we wtorek konsultacje społeczne, by ustalić, które z usług telekomunikacyjnych mają znaleźć się w katalogu usług podstawowych

PGNiG i Lotos mogą włączyć do projektu wspólnego zagospodarowania złóż złoża B101


PGNiG omówiło z przedstawicielami Lotosu kwestię zagospodarowania złóż na Bałtyku. Być może do projektu zostanie włączone złoże B101. Koszt zagospodarowania złóż i dostarczenia gazu na ląd wyniósłby 1,5 mld zł - ocenia wiceprezes PGNiG Waldemar Wójcik. Wciąż nie ma jednak ostatecznej decyzji, czy projekt będzie realizowany.

22 tony ładunku bez jednego "koła"


Uwagę inspektorów Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zwrócił uwagę poruszający się po jednej z głównych ulic Olsztyna pojazd ciężarowy z przechyloną na prawą stronę naczepą. Przechylenie ...

Eurostat: Inflacja HICP w strefie euro wyniosła 1,5% r/r w kwietniu


Wszystkie analizy NBP wskazują, że teraz nie ma potrzeby, by Polska ponownie ubiegała się o udostępnienie elastycznej linii kredytowej (FCL) - powiedział PAP członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Adam Glapiński.

Mostostal Zabrze miał 4,23 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., spadek o 55,2% r/r


Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że podczas wtorkowego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego przedstawi wstępny pakiet reform finansów i będzie chciał poznać jego stosunek do tych propozycji.

"ŻW": Ceny z metra polecą w dół


Tysiące "białych kołnierzyków" utkną w korkach podczas budowy drugiej linii metra w stolicy. Najemcy biur chcą za nie mniej płacić - pisze "Życie Warszawy".

A Memorandum on Polish – Algerian economic co-operation has been signed


The development of co-operation in the energy, petrochemical and mining industry is the main point of the Memorandum on Economic Co-operation, signed on the 17th January this year by the Minister of Economy Piotr Grzegorz Woźniak and the Algerian Minister of Energy and Mines Chakib Khelil.

Wzrost ceny ropy


W USA wtorek mógł odpowiedzieć na pytanie: czy poniedziałkowa przecena to tylko reakcja wykupionego technicznie rynku, czy też coś poważnego zmienia się w nastrojach?

Elektryczny bolid z Gliwic wyróżniony w Wielkiej Brytanii


Elektryczny bolid, skonstruowany przez studentów z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, został wyróżniony za najlepszą konstrukcję samochodu podczas wyścigów "zielonych pojazdów", organizowanych w brytyjskim mieście Chichester.

Budzanowski: MSP nadzoruje 60 PKS-ów w Polsce


Ministerstwo Skarbu Państwa nadzoruje obecnie 60 PKS-ów w całej Polsce - poinformował w środę wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski podczas spotkania sejmowej komisji skarbu. Do końca roku resort chce zakończyć prywatyzację lub komunalizację tych spółek.

Premier: będzie kontynuacja deregulacji


Były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld nazwał przed komisją śledczą ds. tzw. afery hazardowej \\\"nieuprawnioną insynuacją\\\" stwierdzenie, że Ministerstwo Gospodarki \\\"przejawiało szczególną aktywność\\\" w sprawie wprowadzenia dopłat do gier nieobjętych monopolem państwowym, np. gier na automatach.

"Parkiet": Nowa szansa na porozumienie z Litwą


Litwa byłaby skłonna oddać Orlenowi kontrolę operacyjną nad terminalem w Kłajpedzie - pisze "Parkiet". Mógłby wtedy powstać rurociąg z rafinerii w Możejkach na wybrzeże, co pomogłoby tej spółce odzyskać rentowność.

UOKiK: ok. 8 mln zł kary dla Gerdy i Śnieżki


Prawie 8 mln zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przedsiębiorstwa Śnieżka i Gerda oraz dystrybutorów ich produktów. UOKiK uznał, że firmy te ustalały ze swoimi kontrahentami ceny m.in. za farby i drzwi. Śnieżka nie zgadza się z decyzją UOKiK i złożyła odwołanie. Gerda odmówiła komentarza dla PAP.

Są chętni na inwestycje w Polsce


Spółka „Partner Stocznia” w Polickim Parku Przemysłowym Spółka „Partner Stocznia” podpisała z Infrapark S.A. - spółką zarządzająca Polickim Parkiem Przemysłowym akt notarialny, który umożliwi na kupionej ...

Kto pierwszy ten ma taniej?


Wielkim krokiem zbliża się sezon wypoczynkowy, a co za tym idzie – niższe rabaty. Wiedzą o tym wszyscy, którzy już w chwili obecnej wyszukują i korzystają ...

"Parkiet": Inwestycje kapitałowe EBI w Polsce


Niewykluczone, że jeszcze w tym roku Europejski Bank Inwestycyjny rozszerzy swoją działalność w Polsce o inwestycje kapitałowe - informuje "Parkiet".

Asseco Poland dostało ofertę zakupu spółki Asseco Systems


Trzeciego, ostatniego dnia strajku personelu pokładowego w liniach lotniczych British Airways, odwołano po dwa loty z Warszawy do Londynu oraz z Londynu do Warszawy - poinformował w poniedziałek PAP przewoźnik.

Ropa w USA poniżej 79 USD za baryłkę


Ropa we wtorek na giełdzie w Nowym Jorku jest wyceniana już poniżej 79 USD za baryłkę, po największym od miesiąca spadku ceny w poniedziałek - podają maklerzy. Wzrost kursu dolara spowodował ograniczenie popytu na ropę wśród inwestorów.

Jeśli w twoim mieście nie ma podologa, który przeprowadzi leczenie stopy cukrzycowej zapraszam do mojego gabinetu w Zgierzu lub w Łodzi. Jako doświadczony podolog Łódź od wielu lat pomagam moim pacjentom przeprowadzić leczenie stopy cukrzycowej. Jeśli interesuje cię nie tylko skuteczne i szybkie leczenie stopy cukrzycowej w moim gabinecie możemy zwalczyć wrastające paznokcie - zapraszam wówczas do mojego gabinetu w Łodzi, gdzie posiadam profesjonalny sprzęt, który bezboleśnie i trwale zwalczy twoje leczenie stopy cukrzycowej lub wrastające paznokcie.